Sultanahmet Şoförlü Vip Araç Kiralama​

Sultanahmet Camii Transfer Hizmeti Nasıl Alabilirim?

Sultanahmet Camii gitmek için vip transfer hizmeti almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Asos Vip Transfer size konforlu özel şoförlü araç kiralama fırsatları sunmaya devam ediyor. Asos sayesinde Sultanamet’i gezmek çok daha güvenli ve rahat olacak.

Sultanahmet Camii 1609 – 1617 yılları arasında yapılan Sultanahmet Camii, Sultanahmet Meydanı’na ismini veren camidir. Mimarı Sedefkar Mehmet Ağa olan camii Osmanlı Padişahı I. Ahmet tarafından yaptırılmıştır. İznik süslemelerinden oluşan süslemeleri sebebiyle Avrupalılar Sultanahmet Camii’ne ‘mavi camii’ demekte. Bunun sebebi yarım kubbelerinin ve büyük kubbesinin süslemelerinin mavi ağırlıkta olmasındandır. Camii 1935 yılında müzeye dönüştürülmüştür.

Peki şu an ‘’Sultanahmet Camii ibadete açık mı?’’ sorusunun cevabı ise hem evet hem de hayırdır aslında. Camii namaz vakitlerinde ziyarete kapalı, namaz vakti dışında ise ziyarete açıktır. Bildiğiniz gibi ziyaret edip vaktin namazını kılmak isteyenler de olduğundan dolayı ibadet edenler her vakit olduğu için, ziyaret sırasında hem içeride hem de camii avlusunda örtünmek zorunludur.

Külliyesi ile birlikte, İstanbul’un en büyük eseridir. Geçmiş dönemlerde gördüğü hasarlar ile camiinin bazı bölümleri günümüze ulaşamamıştır. Ancak hala İstanbul’daki heybetini korumaktadır. Bölümleri arasında; cami, medreseler, hünkar kasrı, arasta, hamam, dükkanlar, çeşme, türbe, kiralık odalar gibi pek çok alanı ile inşa edilmiştir.

Sultanahmet mimarisi için en önemli husus İznik çinileridir. Geleneksel bitki motiflerinin kullanıldığını göreceksiniz. Caminin ibadethane bölümü ise 64 e 72 metre boyundadır. 43 metre yüksekliğinde merkez kubbesinin çapı ise 23.5 metre olarak biliniyor. Caminin içi 200’den fazla renkli cam ile aydınlatılmaktadır. Cami her zaman aydınlıktır. Türkiye’nin 6 minareli ilk camiidir. Bizans ve Osmanlı mimarisinin bir sentezidir. Avlusu Bizans etkisi ile son derece geniş inşa edilmiştir. Her iki tarafından da abdest alınacak yerler yapılmıştır. Avluya doğru açılan dar anıtsal geçit ise farklı bir mimaridir. Camiinin içi ile de etkileyici bir mimari oluşturulmuştur.

Özel Şoförlü Vip Araç Kiralama

Vip transfer rezarvasyonu yapmak için buraya tıklayınız.

İletişim Bilgileri

0850 255 02 53

0532 457 76 03

Asos Turizm

Faaliyetlerine İstanbul’da başlayıp kısa bir süre içinde iyi bir ivme yakalayarak tüm Türkiye’ye hizmet veren Asos Turizm sizlere hizmet vermekten büyük mutluluk duyuyor. İlk önce İstanbul havaalanı vip transfer arayışına cevap olan Asos Turizm, rezervasyonlu lüks ulaşımı en az iki saate kadar indirerek İstanbul vip araç sorununu her ilçede ortadan kaldırmayı başardı. Taksimden havaalanına giderken, havaalanından Sultanahmet’e giderken, otelden restorana giderken, İstanbul Avrupa yakası tur ararken, İstanbul şehir dışı tur ararken yani bulunduğunuz noktadan aklınızdaki noktaya ulaşımın lüks ve ekonomik cevabı Asos Turizm oldu. İstanbul havaalanı transfer denince, sterilize araçları, konforlu seyahatleri, saygılı ve güler yüzlü şoförleri, güvenlikli koşulları ve ekonomik oluşu sayesinde sektörde hızlıca başa geçmeyi başardı. Verdiği her hizmette kaliteyi önemseye Asos Turizm, hizmet verdiği her insanı kendi misafiri olarak görmekte çok ısrarcı. Yabancı dil bilen şoförleri, sektöre getirdiği inovasyon ile hem web sitesi hem de uygulama üzerinden kolay ulaşılabilirliği sayesinde beğeni ve takdirleri çokta toplayan Asos Turizm, hizmetlerine daha iyisi ekleyerek devam etmekte. İstanbul havaalanı transfer hizmeti ve daha fazlası için sadece rezervasyon oluşturmanız yeterli.

Yorum Ekle

E-postanız bizimle güvende.